i20 Türkiye Teknik Yardım Sayfası

Bu sayfada ilgili başlıklar açılır pencere tarzında yapılmıştır. Öğrenmek istediğiniz başlığı tıklamanız yeterlidir. Eğer yönlendirme gerekiyorsa açılan metni tıklanıyız.

Anlaşmalı Noktalar

Grubumuzun anlaşması olduğu noktalara erişmek için burayı tıklayınız.

Yetkili Servis Randevusu

Yetkili servise gitmek için bizlerden destek alabilirsiniz. Bizler tarafından yönlendirildiğinizde sizlere ekstradan indirimler ve fırsatlar sunulacaktır.

Araç Kitapçıkları

Yıllara göre Hyundai i20 kullanım kılavuzuna erişebilirsiniz.

Sıvıların Kontrolü

Hyundai’nizin motor yağı seviyesini, birkaç haftada bir ve düz bir zemin üzerinde park ettiğiniz zaman kontrol etmelisiniz. Motorun uzun ömürlü olması için motor yağ seviyesi daima maksimum ve minimum çizgileri arasında olmalı. Silecek su deposu ise daima dolu olmalı ve özellikle kış aylarında donmayı önleyici katkı eklemelisiniz.

Lastik Basıncı

Lastik basınçları hem aracınızın sürüş güvenliği hem de lastiklerin uzun süre sorunsuz kullanılması bakımından oldukça önemli. Hyundai’nizin gösterge panelinde lastik basınç uyarı işareti bulunuyor ise buradan gerekli kontrolleri yapabilirsiniz. Eğer Hyundai’nizin lastik basınç uyarı işareti yoksa her yakıt alımında ya da 500 kilometre hareket ettiğiniz zaman basınç kontrolü yapmalısınız. Lastik basınçlarının uygun değerde olmaması durumunda yetersiz yol tutuş, uzun fren mesafesi ya da düzensiz ve erken lastik aşınması meydana gelebilir.

Lastik Diş Derinliği

Lastik diş derinliği en az 1,6 milimetre olmalıdır. Bu diş derinliğinin altındaki lastikler ise güvenlik açısından mutlaka yenilenmelidir. Aksi takdirde lastiğin yola tutunma performansında ve yağmurlu havalarda yol yüzeyindeki suyu tahliye etme kabiliyetinde azalma meydana gelir.

Akü Bakımı

Hyundai’nizde kullanılan akü, bakım gerektirmez. Ancak sürüş konforunuzun kesintisiz devam etmesi amacı ile Hyundai’nizin aküsü her periyodik bakımda kontrol edilmektedir.

Yakıt Tüketimi

Hyundai’nizin yakıt tüketim değeri; trafik, yol ve kullanım şartlarına göre değişkenlik gösterir. Yüksek hız, trafik, aşırı fren kullanımı ve spor kullanım tarzı ile bakımsızlık, Hyundai’nizin yakıt tüketimini arttırır. Hyundai’nizi en ekonomik yakıt tüketimi ile kullanmak için yukarıda bahsedilen sürüş koşullarından kaçınmanız ve düzenli olarak periyodik bakımları yetkili servislerimizde yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Yıllık Bakımlar

Yıllık bakımlar 15.000 veya 365 gün olarak sayılır. Hangisi daha erken gelirse o zaman servise gitmeniz gerekmektedir. Diyelim ki o yıl aracınız 5.000 km yol yaptı servise gitmem gerekiyor mu? tabiki gitmeniz gerekmektedir. Neticede bazı ürünler , kimyasalların bir tarih ömrü var o sebeple kontrol edilmeli.

Periyodik Bakıma Gitmedim?

Aracınız garantiden çıkar.

Aracımın Garanti Süresi Doldu?

Araçların bakımlarını bayide yaptırdığınızda aracınızdan kaynaklı sorunlarda iyi niyet garantisi ortaya çıkar ama eğer sanayi yada başka kuruluşa giderseniz bu kapsamda bitmiş olur.

Benzin Bakım Listesi

Benzin bakım listesine ulaşmak için burayı tıklayınız.

Dizel Bakım Listesi

Benzin bakım listesine ulaşmak için burayı tıklayınız.

Aracımın Boya Kodu?

Aracınızın boya kodu  şoför kapısının direğinde yazar.

Lastik Basınç Göstergesi Yanıyor?

Genel olarak araç lastiklerinizin basıncı:32 olmalı. Aracınız çalışırken 32 bar hava bastığınızda hemen sönecektir. Araç çalışmazken yaparsanız da 2-3km içinde söner. Gerekli basınç bilgileri şoför kapısının direğinde yazmaktadır.

Daha Farklı Teknik Sorum Var?

Daha fazla bilgi ve destek için sizi grubumuza bekliyoruz. Orada sorduğunuz soru hem sizin için hem de sizin gibi olanlar içinde çözüm yolu olacaktır.

Facebook Grubumuz