2020 Hyundai i20, yeni teknolojileri ve hibrit desteği ile geldi

Hyundai’ın en çok satan modeli, üçüncü nesli ile karşımızda. Daha önce fotoğrafları sızdırılan i20, yeni jenerasyonu ile Avrupa pazarını sallamaya geliyor. Yeni teknolojileri ve tasarımı ile dikkat çeken model, Güney Koreli markanın “sınıfının en iyisi” olarak nitelendirdiği geniş güvenlik sistemleri ile fark yaratacak.

Gelin öncelikle i20’nin yenilenen tasarımına bakalım. Yeni nesil model, geniş ızgara tasarımı ve hala koruduğu köşeli hatları ile ilk bakışta oldukça tanıdık gelen bir yüze sahip. Profilden bakıldığında ise gövde hatlarının C-sütununda bulunan yeni kelebek cama kadar uzandığı görülebiliyor. En çok değişimin yaşandığı arka kısımda ise, sektörde bir norm haline gelen, uçtan uca uzatılmış LED ışıklar dikkat çekiyor. Bahsi geçen LED şerit, yenilenen arka farları birbirine bağlıyor.

i20’nin boyutlarında ise ciddi değişimler yaşanmamış. Tavanı alçalan modelin yaklaşık 30 milimetre genişlediği ve 5 milimetre kadar uzadığı, Hyundai’ın paylaştığı bilgiler arasında. Yeni oranları ile birlikte aks mesafesi de 10 milimetre genişleyerek hem içeride hem de bagaj alanında daha fazla alan açılması sağlanmış. Güney Koreli üretici, aracın bagajında 25 litre daha fazla hacim olduğunu da belirtmeden geçmemiş.

Yeni nesil hatchback, geliştirilmiş teknolojiler sayesinde geleceğe de merhaba diyecek. Hyundai 10.25 inçlik dijital gösterge ekranını, 10.25 inçlik bir bir bilgi eğlence sistemi ile tamamlayarak tamamen dijital bir kokpit yaratmış. Bu dijital kokpitin içerisinde kablosuz şarj tablası, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto desteği ile 8 hoparlörlü Bose ses sistemi gibi detaylar opsiyonel olarak satışa sunulacak.